A101 CV Örneği

A101 marketlerde çalışmak isteyenler için CV hazırlama süreci zor ve sıkıntılı olabilmektedir. A101 CV örneğine neler eklenmesi gerektiği konusunda bu yazımızda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Yazımızın sonuna ekleyeceğimiz cv hazırlama formu ile sizler bu süreçte daha kolay CV hazırlamış olacaksınız.

A101 iş başvuru formu kurumsal web sitesinde mevcuttur. Bu linkten ilgili formu doldurarak iş başvuru yapabilirsiniz. Ancak bazı iş ilanlarında CV örneğiniz elden istenebilmektedir. Bu durumda dolduracağınız başvuru formu belirli kriterlere göre hazırlanmalıdır. Bu kriterlerin neler olduğu hakkında bilgi almak için okumaya devam edin.

A101 CV Örneği Nasıl Hazırlanır.

Sitemizi ziyaret eden bir çok kişi doğrudan A 101 market CV örneğini indirerek yazılanların hiç birini okumamaktadır. Oysa iş başvuru formları kişiye özeldir. Her ayrıntıya dikkat edilmelidir. Özensiz ve dikkatsiz hazırlanmış bir CV örneği 6 sn içinde çöpe gitmektedir. Uzun zamandır iş arıyorsunuz ancak sizi yansıtmayan, sizin kişisel özelliklerinizi gösteremeyen bir CV örneği ile başvurmanız büyük ihtimal kağıt israfından öteye geçmeyecektir.

A101 CV Örneğinizi hazırlarken başvurduğunuz firmanın bütün özelliklerini dikkate almalısınız. Günümüzde sosyal medya hesaplarının yoğun şekilde kullanılması nedeniyle bir firma hakkında gereken bilgilerin bir çoğuna kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz. A101 gibi marketlerin sosyal medya hesaplarını ve kurumsal web sitesini bu amaçla kullanabilirsiniz.

A101 CV Hazırlama sürecinde dikkat etmeniz gereken ilk nokta firmanın sizden hangi bilgileri talep edeceğidir. Bu noktada yukarıda da linkini vermiş olduğumuz kariyer sayfasını ziyaret ederek gereken tüm bilgilerin başvuru formunuzda olmasına dikkat etmelisiniz.

A101 İş Başvuru formu incelendiğinde Kişisel Bilgiler,Eğitim Bilgisi ve İş Tecrübesi gibi genel başlıkların olduğu görülmektedir. Bu başlıkların içerikleri ve neler yapmanız gerektiği konusunda dikkat etmeniz gereken noktaları incelemek için bu üç başlık altında yer alan bilgilerde dikkat etmeniz gereken noktaları açıklayalım.

Kişisel Bilgiler

A101 CV Formunda en başta yer alan kişisel bilgiler alanında sizden: Ad Soyad, Cep Telefonu,E-Mail, Doğum Tarihi,Cinsiyet,Uyruk,Engel Durumu, Askerlik Durumu,Çalışmak İstediğiniz İl,İlçe bilgileri ve adresiniz istenilmektedir.

Kişisel Bilgiler formu doldurulurken;

Mail Adresi: mutlaka ad soyad içermiledir. Adınız ve soyadınız olmadığı sarı_prensen@ornekcv.com, cilginasik@ornekcv.com gibi saçma sapan e-mail adresleri vermemelisiniz. Email adresinizin uzantısı gmail ya da hotmail gibi herkes tarafından bilinen ve kullanılan e-posta uzantılarına sahip olsun. adsoyad@hotmail.com doğru kullanım bu şekilde olmalıdır.

Cep Telefonu: Size ait olmalı ve aranıldığında ulaşılabilmelidir. Eşiniz dostunuz arkadaşınız “aa tamam ben ona söylerim” diye cevap verilmemelidir.

Adres Bilgisi: Adres bilginizi yazarken kapı numaranıza kadar yazmanıza gerek yok. Sonuçta bir iş başvuru formu işe giriş belgesi değil. Henüz aday adayısınız ve bu bilgiler kötü niyetli insanların eline geçebilir. Bu nedenle sokak numarası ya da adı yazılması ardından mahalle adı İlçe ve il bilgilerinin yazılması yeterlidir.

Diğer bilgilere kısaca değinmek gerekirse; Askerli Durumu, yaptı-yapmadı-tecilli yazmalısınız bunlardan birini. Engel Durumu, var-yok şeklinde yazılmalıdır. Engel durumu varsa engel oranının kaç olduğu ve sınıfı yanına yazılabilir.

Eğitim Bilgileri

A101 iş başvuru formu örneğini incelediğimizde Eğitim durumu ve Eğitim seviyesi isimli iki alana sahip olduğu görülmektedir. Eğitim Durumu Mezun-Devam Ediyor ve Terk diye üç seçenek mevcut. Eğitim Seviyesi alanında durumunuza ait olduğu seviyeyi seçmenizi istiyor. İlkokul-Ortaokul-Lise-Üniversite ve Yüksek Lisans seçenekleri mevcuttur. Normal bir cv örneği ya da iş başvuru formu doldururken Mezuniyet Tarihiniz. Mezun Olduğunuz Okul ve Mezun olduğunuz bölüm gibi bilgilere yer vermeniz gerekmektedir. Eğer sizde a101 için kurumsal sitesinden değil de pdf ya da word çıktı alarak iş başvurusu yapacaksanız cv örneğinizi normal bilgilere göre doldurmalısınız.

İş Tecrübesi

A101 markette çalışmak için cv örneği doldururken en çok dikkat edilen noktalardan biri iş tecrübesi başlığıdır. Bu başlıkta online başvuru formunda sizden; Toplam iş Tecrübeniz, Şuanda Herhangi bir işte çalışıp çalışmadığınız, daha önce çalışmış olduğunuz firmaların adı, çalıştığınız pozisyon, firma sektörü, İş başlangıç ve bitiş tarihi gibi bilgileri doldurmanız istenmektedir. Eğer A101 cv örneği hazırlıyorsanız bu bilgilerinde formunuzda bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Daha önce herhangi bir markette kasiyer,depocu,satın alma sorumlusu gibi bir pozisyonda çalışmışsanız bu bilgileri a101 cv örneğinizde yazmalısınız.

A101 CV Formatı Nasıl Olmalıdır?

CV örneği doldururken belirli kurallara dikkat etmeniz gerekir. Başlıklar ve içeriğin puntoları, CV Düzeni ve şablonu gibi bilgilerin nasıl doldurulması gerektiği hakkında bilginiz olması gerekir. CV Nasıl Hazırlanır hakkında bu yazımızı inceleyerek çok daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

A101 cv örneğinizi word belgesi olarak hazırladıktan sonra PDF olarak kaydetmeniz size profesyonellik kazandıracaktır. Bunun yanında PDF başvuru formu olası düzen ve şekil bozukluklarını engelleyecektir. Nerede hangi bilgisayarda açılırsa açılsın hep aynı görünüme sahip olacaktır.

A101 Word CV Örneği

Aşağıda yer alan a101 cv örneği’ne sahip olmak tamamen ücretsiz. Tek yapmanız resmin altında bulunan indir butonuna basarak CV örneğini indirmek olacaktır. Word belgesi olarak hazırlanmıştır.