Öğretmen Cv Örnekleri

Öğretmen cv örnekleri profesyonel olmalı, anlatım bozuklukları, kelime hataları olmamalıdır. Öğretmen adayları için rekabet ortamı oldukça yüksek olduğundan en doğru şekilde hazırlanmalıdır. Peki bir öğretmen cv örneği nasıl olmalıdır?

Öğretmenlik mesleğinde bir çok branş vardır. Bu branşlara göre rekabet ortamı değişmektedir. Coğrafya, Türkçe ve Kimya Öğretmeni için iş arama ve bulma konusu daha zordur. Hele birde yeni mezun öğretmen adayı iseniz işiniz tecrübe ve deneyim konusun da çok geri olduğunuz için CV hazırlama daha zor hale gelecektir.

Bu rekabet ortamı MEB’de olduğu gibi Özel Okullarda da bulunmaktadır. CV hazırlama konusunda endişeliyseniz, sizlere yol gösterebilecek başlıklarımızı dikkatli bir şekilde okuyun.

Öğretmen Cv Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

Bir öğretmenin hazırlayacağı cv örneğinde dikkat etmesi gereken en önemli nokta doğru gramer bilgisi olmalıdır. Eğer cv örneğinizde anlatım bozuklukları, kelime hataları varsa 10-0 geride başlarsınız.

Özellikle özel okullara iş başvurusunda bulunduğunuz zaman cv örneğinize tecrübelerinizi,becerilerinizi ve başarılarınızı yazarken o işe uygun olup olmadığınızı dikkate alarak yazmanız gerekmektedir. Mesela havuzu bulunmayan bir okula müracaat edecekseniz çok iyi yüzme eğitimi almış olmanızın veya büyük başarılara imza attığınızı belirtmenin anlamı yoktur. Havuzu olan bir okul için bu sizi bir adım öne geçirecektir. Matematik öğretmeni için özgeçmişinizi oluştururken sayısal verileri, rakamları kullanılmaya daha fazla önem göstermek gibi.

Örneklerimizi diğer branş öğretmenliklerine göre çoğaltmak gerekirse örneğin iş başvurusunda anaokulu öğretmeni için cv hazırlarken; kullandığınız müzik enstrümanlarını, el sanatları ile ilgili becerilerinizi, sertifikalarınızı yazmak mutlaka sizi diğer adaylar arasında öne çıkaracaktır. Okul öncesi eğitimde küçük çocuklara onların ilk öğretmeni olduğunuz çoşkusunu ve kreş, anaokulu ve velilerin size neden güvenebileceklerini cv örneğinizde belirtebilmeniz gerekir.

Başvuru yapmak istediğiniz okulu iyi araştırmanız gerekir. Yöneticileri, insan kaynakları personelini okulun sosyal imkanlarını, başarılarını ve hangi alana daha çok ağırlık verdiğini iyi analiz etmeniz gerekir. Mesela Sigara kullanan öğretmeni sevmeyen ya da ağaçlara önem veren bir insan kaynakları yöneticisini tespit etmek için okulun kurumsal web sitesini, sosyal medya hesaplarını ve yöneticilerin sosyal medya hesapları iyi araştırılmalıdır.

İşe göre cv hazırlamalıdır. Tüm okullara aynı cv örneğini vermemeniz gerekir. Doğru gramer bilgisiyle hazırlanmalıdır.

Bir Öğretmen CV sinde olması Gerekenler

 • Kişisel Bilgiler: Detaylı bilgiler içermelidir. Sigara kullanımı,medeni durum,çocuk sayısı,doğum tarihi vs.
 • İletişim Bilgileri: Adres, Telefon ve varsa sosyal medya hesapları eklenmelidir.
 • Fotoğraf: Öğretmen Cv Örneklerine aksi belirtilmemişse mutlaka eklenmelidir.
 • İş Tecrübesi: İş tecrübenizle birlikte Başarılar ve Ödüller eklenmelidir. 30 kişilik sınıf mevcudunda %70 TEOG başarısı gibi.
 • Eğitim Bilgileri: Almış olduğununuz eğitimlerin yanında eğitim hayatınızdaki başarılarınız ve ödülleriniz detaylıca yazılmalıdır.
 • Kurs Eğitim ve Projeler: Eğer bu başlıkta çok fazla birikiminiz varsa ayrı başlıklar halinde belirtebilirsiniz.
 • Yabancı Dil: Okuma, Anlama ve Konuşma oranı içermelidir.
 • Bilgisayar Bilgisi: Uzaktan Eğitime dayalı gerekli bilgiler ve temel bilgisayar bilgisi.
 • Hobiler ve İlgi Alanları: IK Personelinin dikkatini çekecek bilgilere yer verilmelidir. Genel değil, özel olmalıdır. Hobiler ve ilgi alanlarına Müzik yazmak yerine hangi tür müziği dinlediğinizi, hangi tür enstrümanı çaldığınızı belirtmelisiniz. Gitar çalmak, Keman dinlemek şeklinde yazılmalıdır.
 • Referanslar: Branşınızı ve mesleğinizi ilgilendiren alanlarda referans belirtmelisiniz. Milletvekilini referans olarak yazmamalısınız.
 • Önyazı: Yeni mezun öğretmen adayının, iş tecrübesi olmayan öğretmenin önyazı eklemesi gereklidir.

Öğretmen Cv Örneği Formatı

Cv örnekleri genelde word programı aracılığıyla düzenlenir çünkü herkes temel düzeyde kullanabilmektedir. Bizlerde siz öğretmenlere ücretsiz bir şekilde sunduğumuz cv örneklerimizi word programı aracılığıyla hazırlayıp sitemize eklemekteyiz. Ücretsiz cv hazırlama imkanı sunmak için sürekli makalelerimizi güncelliyoruz. Öğretmen cv örnekleri hazırlarken; cv örneğinizi düzenleyebilmeniz için word şeklinde hazırlayıp sitemize eklemekteyiz.

CV örneklerinizi word belgesi olarak hazırlayıp pdf dosya türü olarak kaydetmelisiniz. Öğretmen cv örnekleri PDF şeklinde hazırlanırsa profesyonel olduğunuzu göstermekle kalmaz, cv formatınızın olduğu gibi herhangi bir şekil kayması, yazı fontu hatası almadan karşı tarafa iletir.

Öğretmen cv örneği hazırlarken becerilerinizi ön plana çıkarmanız gereken durumlar vardır. Özgeçmişinize ekleyebileceğiniz bilgiler için arkadaşlarınızla ve ailenizle fikir alışverişi yapmanız yararınıza olacaktır.

Tecrübeli öğretmenler iş deneyimleri ve eğitim deneyimleri dışında kalan ilgisiz başlıklara yer vermez. Alanınızla alakalı sertifikaları tabi ki eklemelisiniz.

Yeni Mezun Öğretmen

Eğitim fakültesinden yeni mezun oldunuz. Aileniz, akrabalarınız,arkadaşlarınız sürekli gözünüzün içine baka baka bir yerde çalışıyormusun? bir yerde çalışacakmısın? diye sorar. Aileniz sizi üniversitede okutmanın getirdiği maddi yükü sürekli dile getirir. Düşünebileceğiniz seçeneklerden birisi; Ücretli öğretmenlik. MEB öğretmen kadrosunda açık bulunması durumunda öğretmen ihtiyacını karşılamak için ders karşılığı sözleşme imzalatmasıdır. Bu süreç sizler için deneyim olacaktır.

Yeni mezun öğretmen, cv örneği doldururken yeteri kadar iş deneyiminiz yoktur. Bu açığı beceriler ve sertifikalar ile doldurmanız lazım. Yeni mezun öğretmen cv örnekleri tecrübeli öğretmen cv örneği ile aynı başlıklara sahiptir. İş deneyimi, eğitim, sertifikalar ve referanslar gibi ana başlıklar içerir.

Öğretmenlik mesleğinde cv örneği doldururken eğitim alanı biraz daha geniş tutulmalıdır. Eğitim hayatınızda katıldığınız sosyal sorumluluk projeleri, üyelikler, transkrip ve notlar bu alana ekleyebilirsiniz. İş deneyimi yerine Sınıf Deneyimi ve Alan Deneyimi başlıkları ekleyebilirsiniz. Bütün mezunlar mutlaka staj yapmışlardır. Bu başlıkları staj yaparken kazandığınız deneyimlerle doldurmalısınız.

Deneyimleriniz altına yanlış cümleler yazmayın. Ders planı yapıldı gibi bir cümle eklemek yerine Öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için kişiselleştirilmiş eğitim planı uygulandı tarzı bir cümle daha uygun olur.

Her sınıfta davranışları iyi olmayan öğrenciler olur bunlar için; Davranışları iyi olmayan çocukları yönetmek için bir ödül sistemi kuruldu ve başarı elde edildi gibi cümle kurabilirsiniz.

Öğretmen Cv Örnekleri Word

Öğretmen özgeçmişinizi hazırlanırken öğretmenlerden beklenen bazı özellikler vardır. Form hazırlarken mükemmel yazılı ve sözlü kavrama, ders planı oluşturma, müfredata hakim olma, öğrencilerin davranışlarını kontrol edebilme ve artık online eğitim konusunda yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olma gibi becerilerin ve bilgilerin eklenmiş olduğuna dikkat etmelisiniz. Pandemi süreci gösterdiki bir öğretmende dijital becerilerinde olması gerekir. Teknoloji çağında online ders yönetimi, akıllı tahtalar artık eğitim sisteminin bir parçası haline gelmiştir.

İlkokul, ortaokul ve lise öğretmeni için cv örneği doldururken, elde ettiğiniz başarılarıda cv örneğinize eklemeniz gerekir. Öğretmenlik mesleğini yaparken ayın öğretmeni, yılın öğretmeni gibi başarılarınızı cv örneğinize eklemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Öğretmen cv örneklerimizi ücretsiz indirmek için aşağıda bulunan indir butonuna basın. Word belgesi olarak hazırlanmış özgeçmişleri PDF olarak kaydetmelisiniz. Boş öğretmen cv örneklerimizi özel okul iş başvurularınız da kullanmak için kendi bilgi ve deneyimlerinize göre doldurun.