ornekcv.com

Kariyer Meslekler ve Özgeçmiş Örnekleri

Öğretmen Cv Örnekleri

Öğretmen cv örnekleri profesyonel olmalı, anlatım bozuklukları, kelime hataları olmamalıdır. Öğretmen adayları için rekabet ortamı oldukça yüksek olduğundan en doğru şekilde hazırlanmalıdır. Peki bir öğretmen cv örneği nasıl olmalıdır? Merak edenler için sorunuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Öğretmen cv örnekleri profesyonel olmalı, anlatım bozuklukları, kelime hataları olmamalıdır. Öğretmen adayları için rekabet ortamı oldukça yüksek olduğundan en doğru şekilde hazırlanmalıdır. Peki bir öğretmen cv örneği nasıl olmalıdır? Merak edenler için sorunuzun cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Öğretmenlik mesleğinde bir çok branş vardır. Bu branşlara göre rekabet ortamı değişmektedir. Bir Coğrafya öğretmeni,Türkçe öğretmeni ya da Kimya Öğretmeni için iş arama ve bulma konusu daha zordur bu zorluk bir ilkokul öğretmeni, Din Kültürü öğretmeni,Sınıf öğretmeni ya da İngilizce öğretmeni branşlarına göre zordur. Hele birde yeni mezun öğretmen adayı iseniz işiniz tecrübe ve deneyim konusun da çok geri olduğunuz için daha bir zor hale gelecektir.

Bu rekabet ortamı MEB’de olduğu gibi Özel Okullarda da bulunmaktadır. Dolayısıyla bir öğretmen cv örneği hazırlıyorsunuz ya da cv hazırlama konusunda endişeliyseniz sizlere yol gösterebilecek başlıklarımızı lütfen dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Öğretmen Cv Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

Bir öğretmenin hazırlayacağı cv örneğinde dikkat etmesi gereken en önemli nokta doğru gramer bilgisi olmalıdır. Eğer cv örneğinizde anlatım bozuklukları, kelime hataları varsa 10-0 geride başlarsınız.

İş başvurusunda bulunduğunuz zaman tecrübelerinizi,becerilerinizi ve başarılarınızı yazarken o işe uygun olup olmadığınızı dikkate alarak yazmanız gerekmektedir. Havuzu olmayan bir okulda çok iyi bir yüzme eğitimi almış olduğunuzu ya da bu alanda büyük başarılara imza attığınızı belirtmenizin bir anlamı olmayacaktır ancak havuzu olan bir okul için bu sizi bir adım öne geçirebilecektir.

Bu nedenle başvuru yapmak istediğiniz okulu iyi araştırmanız gerekmektedir. O özel okulda ya da kolejde görev yapan yöneticileri, insan kaynakları personelini okulun sosyal imkanları, başarılarını, hangi alana daha çok ağırlık verdiğini iyi analiz etmeniz gerekir.

Sigara içen bir öğretmeni sevmeyen bir yönetici olabilir ya da ağaçlara önem veren bir insan kaynakları yöneticisi olabilir. Bunu tespit edebilmek için öncelikle okulun kurumsal web sitesi daha sonra yöneticilerin ve okulun sosyal medya hesapları iyi araştırılmalıdır.

Dolayısıyla bir öğretmen cv örnekleri nasıl olmalıdır? sorusunun cevabı;

İşe göre cv hazırlamalıdır. Bir cv örneği hazırlayıp tüm okullara aynı cv örneğini vermemeniz gerekir. Doğru gramer bilgisiyle hazırlanmalıdır.

Özgeçmiş Örneğinde Hangi Bölümler Yer Almalıdır.

 • Kişisel Bilgiler: Detaylı bilgiler içermelidir. Sigara kullanımı,medeni durum,çocuk sayısı,doğum tarihi vs.
 • İletişim Bilgileri: Adres, Telefon ve varsa sosyal medya hesapları eklenmelidir.
 • Fotoğraf: Öğretmen Cv Örneklerine aksi belirtilmemişse mutlaka eklenmelidir.
 • İş Tecrübesi: İş tecrübenizle birlikte Başarılar ve Ödüller eklenmelidir. 30 kişilik sınıf mevcudunda %70 TEOG başarısı gibi.
 • Eğitim Bilgileri: Almış olduğununuz eğitimlerin yanında eğitim hayatınızdaki başarılarınız ve ödülleriniz detaylıca yazılmalıdır.
 • Kurs Eğitim ve Projeler: Eğer bu başlıkta çok fazla birikiminiz varsa ayrı başlıklar halinde belirtebilirsiniz.
 • Yabancı Dil: Okuma, Anlama ve Konuşma değerlendirmesi ya da oranı içermelidir.
 • Bilgisayar Bilgisi: Uzaktan Eğitime dayalı gerekli bilgiler ve temel bilgisayar bilgisi.
 • Hobiler ve Ilgi Alanları: IK Personelinin dikkatini çekebilecek bilgilere yer verilmelidir. Genel değil, özel olmalıdır. Örneğin Müzik değil, Gitar çalmak, ya da Keman dinlemek.
 • Referanslar: Branşınızı ya da mesleğinizi ilgilendiren alanlarda referans belirtmelisiniz.Bir milletvekili olmamalı.
 • Önyazı: Eğer yeni mezun bir öğretmen adayı iseniz ya da çok fazla iş tecrübeniz yoksa mutlaka eklemelisiniz.

Öğretmen Cv Örneği Formatı

Cv örnekleri genelde word programı ile düzenlenmektedir. Word programı herkesin temel düzeyde kullanabileceği bir program olduğundan dolayı bizlerde ücretsiz bir şekilde sizlere sunduğumuz cv örneklerimizi word programı aracılığıyla hazırlayıp sitemize eklemekteyiz. Ücretsiz cv hazırlama imkanı sunmak için sürekli makalelerimizi güncelemekteyiz. Öğretmen cv örnekleri hazırlarken de; cv örneğinizi düzenleyebilmeniz için word şeklinde hazırlayıp sitemize eklemekteyiz.

Sizler cv örnklerinizi word olarak hazırladıktan sonra, pdf olarak kaydetmelisiniz. PDF cv örnekleri sizin profesyonel olduğunuzu göstermekle kalmaz, cv formatınızın olduğu gibi; herhangi bir şekil kayması, yazı fontu hatası almadan karşı tarafında görmesine olanak sağlar. ister mail olarak gönderdin isterseniz online olarak özel okulun resmi web sitesinden gönderin cv örneğiniz hep aynı kalacaktır.

Öğretmen cv örneği hazırlarken becerilerinizi ön plana çıkarmanız gereken durumlar olabilir. Özgeçmişinize ekleyebileceğiniz şeyler için arkadaşlarınızla ya da ailenizle fikir alışverişi yapmanız yararınıza olacaktır.

Tecrübeli öğretmenler iş deneyimlerimi ve eğitim deneyimleri dışında kalan ilgisiz başlıklara yer vermeyebilir. Ama alanınızla alakalı sertifikaları tabiki eklemelisiniz.

Yeni Mezun Öğretmen

Eğitim fakültesinden yeni mezun oldunuz. Aileniz, akrabalarınız,arkadaşlarınız sürekli gözünüzün içine baka baka bir yerde çalışıyormusun? bir yerde çalışacakmısın? diye sorar. Aileniz sizi üniversitede okutmanın getirdiği maddi yükü sürekli dile getirir. Düşünebileceğiniz seçeneklerden birisi; Ücretli öğretmenlik.

MEB öğretmen kadrosunda açık bulunması durumunda öğretmen ihtiyacını karşılamak için ders karşılığı sözleşme imzalatmasıdır. Bu süreç sizlere deneyim katacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna atanamazsanız bile ilerde özel okullara müracaat etmeniz durumunda sizleri elde ettiğiniz başarılar ve deneyim sayesinde diğer öğretmen adaylarının önüne geçirecektir.

Yeni mezun öğretmen, cv örneği doldururken yeteri kadar ya da hiç iş deneyimi olmayabilir. Bu açığı beceriler ve sertifikalar ile doldurmanız lazım. Yeni mezun öğretmen cv örnekleri tecrübeli öğretmen cv örneği ile aynı başlıklara sahiptir. İş deneyimi, eğitim, sertifikalar ve referanslar gibi ana başlıklar içerir.

Yeni mezun cv örneği doldururken eğitim alanı biraz daha genişletilebilir. Eğitim hayatınızda katıldığınız sosyal sorumluluk projeleri,üyelikler transkrip ve notlar bu alana eklenebilir. İş deneyimi yerine Sınıf Deneyimi ve Alan Deneyimi başlıkları eklenebilir. Bütün mezunlar mutlaka staj yapmışlardır. Bu başlıkları staj yaparken kazanmış olduğunuz deneyimlerle doldurmalısınız.

Deneyimleriniz altına yanlış cümleler yazmayın. Ders planı yapıldı gibi bir cümle eklemek yerine Öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için kişiselleştirilmiş eğitim planı uygulandı tarzı bir cümle daha uygun olur.

Her sınıfta davranışları iyi olmayan öğrenciler olabilir bunlar için; Davranışları iyi olmayan çocukları yönetmek için bir ödül sistemi kuruldu ve başarı elde edildi gibi cümle kurulabilir.

Öğretmen Cv Örnekleri Word

Öğretmen cv örnekleri hazırlanırken öğretmenlerden beklenen bazı özellikler vardır. Mükemmler bir yazılı ve sözlü kavrama, ders planı oluşturma, müfredata hakim olma, öğrencilerin davranışlarını kontrol edebilme ve artık online eğitim konusunda yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olma. Pandemi süreci gösterdiki bir öğretmende dijital becerilerinde olması gerekir. Teknoloji çağında online ders yönetimi, akıllı tahtalar artık eğitim sisteminin bir parçası haline gelmiştir.

Bir ilkokul öğretmeni, ortaokul öğretmeni ya da lise öğretmeni cv örneği doldururken elde ettiğiniz başarıları da cv örneğinize eklemeniz gerekir. Öğretmenlik mesleğini yaparken ayın öğretmeni, yılın öğretmeni gibi başarılarınızı cv örneğinize eklemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Öğretmen Cv Örnekleri
Öğretmen Cv Örnekleri
Hazır Öğretmen Cv