Özel Güvenlik Cv

Özel güvenlik görevlisi olarak iş başvurusu yapmak istediğinizde cv örneğinizde bir takım bilgiler istenir. Özel güvenlik cv örneği hazırlarken cvnize eklemeniz gereken özel bilgileri bu özgeçmiş örneğimizde bulabilirsiniz ancak kendiniz bir cv örneği hazırlamak isterseniz aşağıdaki bilgileri eklemeyi unutmayınız.

Özel Güvenlik Cv Örneğinde Bulunması Gerekenler

Sertifika

Bir özel güvenlik görevlisi (ÖGG) Kimlik kartına sahipmisiniz. Eğer ÖGG kimlik kartınız varsa geçerlilik süresi ne kadar

Sabıka Kaydı

Herhangi bir suçtan daha önce hüküm giydiniz mi? Herhangi bir suç kaydınız var mı?

Kişisel Bilgiler

Askerlik durumunuz. Ehliyetiniz. Seyehat Engeliniz. Yatılı Kalma Durumunuz. Boy ve Kilo bilgilerinizin cv örneğinizde yer alması gerekir. Bunların yanında gözlük kullanımı, Üniforma giydiğinizde bedeninizde kalıcı bir iz belli edip etmediği sorularına da cevap verebilirsiniz.

Yukarıda yazılı olan bilgiler bir özel güvenlik görevlisinin cv örneğinde mıtlaka olması gereken bilgilerdir. Bunlarım yanında temel cv başlıklarınıda içermesi gerekecektir.

Temel Cv Başlıkları

Kişisel Bilgiler

Temel cv başlıklarında Ad soyad Kişisel Bilgiler ve Iletişim Bilgileri adında üç başlık yer alır ancak basit bir cv örneği hazırlıyorsanız tüm bunları Kişisel Bilgiler başlığı altında yazabilirsiniz

Iş Deneyimi

Bir özel güvenlik elamanı olarak bir çok şirkette günü birlik ya da kısa dönemli bir çok görevde bulunmuş olabilirsiniz. Iş deneyimlerinizi yazarken görev esnasında engellemiş olduğunuz suçları ya da kazanımları Şirket ve Görev Bilgisinin altına mutlaka yazmalısınız. Örneğin Abc Sitesi Özel Güvenlik Görevlisi- Ankara- 2002-2007
Bu açıklamanın altına
5 adet Hırsızlık Girişimi Engellendi. Çalıştığım Saatler Arasında Hırsızlık Olayı Meydana Gelmedi.
Gibi açıklayıcı bilgilere yer vermelisiniz.

Referanslar

Bir özel güvenlik görevlisi için referans çok önemlidir. Ancak referansınızı yazarken işinizle alakalı olmasına dikkat etmelisiniz. Dayınızı, amcanızı, müdür tanıdığınızı yazmanızın bir anlamı olmayacaktır

Eğitim

Mezun olduğunuz en son eğtim kurumu ya da okumakta olduğunuz üniversite varsa belirtmeniz gerekir. Şehir olarak nerede okuduğunuzu ve mezuniyet tarihinizide eklemeniz gerekir. Eğer çok yüksek bir diploma puanına sahipseniz bunuda ekleyebilirsiniz.

Uzmanlık Alanınız

Bina ve ya çevre güvenliği ya da çok iyi koruma bunu uzmanlık alanınız başlığı altında belirtebilirsiniz.

Bilgisayar Bilgisi

Teknoloji ile ne kadar ilgili olduğunuzu bu başlık altında sıralayabilirsiniz. Bir özel güvenliğin kameralar konusuna hakim olması gerekir. Temel bilgisayar bilgisine sahip olması gerekir. Bu sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Özel Güvenlik cv örneğinde ele alacağımız temel bazı başlıklar bunlar olmalı. Bunların dışında Hobiler ve İlgi Alanları, Yabancı Dil Bigisi, Kurs ve Seminer Bilgisi gibi başlıklarada yer verebilirsiniz.

İşin özü Özel Güvenlik Görevlisi; insanların canlarını mallarını koruyan, emanet edilen kişilerdir. Cv örneğinizi hazırlarken ben olsam buraya nasıl birini alırdım? hangi şartları taşıması gerekir? soruların cevabını empati kurarak verebilmektir. Bu yüzden bir özel güvenlik görevlisi sürekli kendini geliştirmelidir. Farklı uzmanlık alanları edinmeli, sürekli kurs ve seminerler ile kendilerini yenilemelidir.

Sertifika almak sadece bir adım. Özel güvenlik görevlisi sertifikası alarak hayata ilk adımı attığınızı farz edin. Daha 2 yaşında bile değilsiniz. Şuanda ülkemizde Özel Güvenlik Görevlisi sertifikasına sahip 1.5 milyondan fazla kişi olduğunu ve bunların 250 bininin iş bulabildiğini unutmayın.

Sizlere son bir tavsiye olarak sürekli yazılarımızda bahsettiğimiz gibi; Cv Örneğinizi iş başvurunuza göre hazırlayın. Bir cv örneği hazırlayarak bütün başvurularda aynı cv örneğini kullanmayınız. Kişiler farklı,Kurumlar farklı, istenilen yetenekler,beceriler,eğitimler farklıdır. Bu nedenler her iş için ayrı bir cv örneği hazırlamaya dikkat edin.

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Özel Güvenlik Cv Örneği Word

ozel-guvenlik-cv
ozel-guvenlik-cv