Sporcu Cv Örnekleri

Bir spor eğitmeni,antrenör,futbolcu, cimnastik eğitmeni, yüzme eğitmeni olabilirsiniz.Sporcu cv örneklerinde tüm bunların ortak noktasına değineceğiz.Sporcu cv örnekleri hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalar nelerdir? Nasıl bir cv şablonu kullanmalıyım? hangi formatta hazırlamalıyım? gibi sorularınızın cevabını yazımızda bulabileceksiniz.

Sporcu Cv Örnekleri Nasıl Olmalıdır?

Örnek sporcu cv’si hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında spor geçmişinizdir. Milli takımlarda yer aldınız mı? Herhangi bir lisansınız var mı? Herhangi bir antrenörlük belgeniz var mı? varsa kaçıncı derece bir antrenör olduğunuzu kaç yıldır antrenör olarak görev yaptığınızı belirtmeniz gerekmektedir.Hangi Kulüplerde görev aldınız? Dünya,Avrupa,Türkiye ya da bölgesel başarılarınız var mı? gibi soruların cevabı cv örneğinizde yer almalıdır.

Bunların yanında elde etmiş olduğunuz dereceler, ödülleriniz ve rekorlarınız gibi bilgilerinize sporcu cv örneğinde yer vermelisiniz. Sporcu cv örneklerinde yetenekler, başarılar,ödüller ve almış olduğunuz kurslar önceliklidir.

Daha sonra eğitim konusu. Artık ülkemizin hemen hemen her bölgesinde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları mevcut. Bu okullarda Spor Yöneticiliği,Antrenörlük ve Rekreasyon bölümleri yer almaktadır. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümü ise Eğitim Fakültesinde yer Almaktadır.

Eğer bir Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği mezunu iseniz cv örneğiniz dolu olmalıdır. İlgili Federasyonlara ait antrenörlük ve hakemlik kursları düzenlemektedir. Bir yüzme antrenörlüğü, cimnastik antrenörlüğü gibi bireysel ya da takım oyunlarına yönelik alabildiğiniz kadar eğitimi almalı bunları federasyonlarımız tarafından verilen kurslarla belgelemelisiniz.

Aynı durum yeni mezun iş arayan kişiler içinde geçerlidir. Üniversite eğitimi aldığınız dönemlerde federasyonların kurs ve seminerlerini mutlaka takip etmelisiniz. Eğer bulunduğunuz bölgede istediğiniz kurslar açılmıyorsa, üniversite arkadaşlarınızla yeterli sayıya ulaştıktan sonra kurs açılması için talepte bulunabilirsiniz.Eğer yayınlanırsa sporegitim.sgm adresinden ya da spor yöneticiği kursları takip edebilirsiniz.

Nasıl Bir Cv Şablonu Kullanmalısınız?

Eğer kurumsal bir şirkete başvuruda bulunacaksanız yaratıcı cv örneği kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Yaratıcı cv örnekleri daha önce hiç bir yerde yayınlanmamış size özel olan sportif görünümlü cv örneği olmalıdır. Sporcu cv örneklerinde yaratıcılık, insan kaynakları personeline ya da işe alım yöneticisine heyecan katmalıdır. Canlı ve dinamik gözükmelidir.

Normal başvurular federasyon ya da spor il müdürlüğüne verilmek üzere aşağıdaki cv örneğini kullanabilirsiniz.Devam Edecek…