Anaokulu Öğretmeni CV

Bir anaokulu öğretmeni olarak bazı becerilere sahip olmanız gerekmektedir. CV’nizde sizi anaokulu öğretmeni olarak diğer adaylardan öne çıkaracak sertifika ve kurslara sahip olmanız gerekmektedir. Bu yazımızda Anaokulu öğretmeni CV’ si hazırlamanız için gerekli bilgilerden bahsedeceğiz

Anaokulu Öğretmeninin Yapması Gerekenler

  • Deneyiminize ve özel öğrenci gereksinimlerinize göre her sınıf için ders planları oluşturun.
  • Sınıfta etkileşimli etkinlikler başlatın ve öğrencileri endişelerini ve sorularını dile getirmeye teşvik edin.
  • Diğer ekip üyeleri ve velilerle öğrencinin gelişimi ve davranışı hakkında iletişim kurun.
  • Günün başında ve sonunda öğrenci bakım prosedürlerine yardımcı olan öğretmenlerin rotasyonuna katılın.
  • Öğrencileri sosyal eğitim için küçük gruplara ayırın.
  • Günlük sanat projeleri düzenleyerek öğrenci yaratıcılığını teşvik edin.
  • Sınıfta davetkar ve ilham verici bir atmosfer yaratın.
  • Haftada iki kez öğle yemeği ve teneffüsleri denetleyin.
  • Ebeveynlerin istek ve endişelerini dikkatle dinleyin ve onlara mümkün olduğunca çabuk yanıt verin.

Anaokulu Öğretmeni CV Hazırlama

Mesleğinizi icra etmek için artık üniversite bitirmek bazı bölümler için yeterli değildir. Hele bu durum ailelerin göz bebekleri, geleceği olan çocuklara eğitim vermekse durum daha zordur. Özel bir kurumda anaokulu öğretmeni olarak çalışmak isterseniz CV örneğinize diğer mezunlardan farklı ve fazla eğitim bilgisi eklemeniz gereklidir.

Çocukları yetiştirmek için almış olduğunuz kurslar iş başvurusunda bulunmak için çok önemlidir. Ne kadar donanımlı olursanız öğretmen CV örneğinize ekleyeceğiniz bilgileri artıracağı için işe girme ihtimalinizi de artacaktır. Bu nedenle kendinizi geliştirmek için katılabildiğiniz kadar seminere katılmanız, alabildiğiniz kadar kurs almanız gerekir.

Anaokulu öğretmeni CV örneğinizi hazırlarken diğer cv hazırlama metodlarından farklı olarak Hobiler ve İlgi alanlarınızı belirtmenizde yarar görüyoruz. Çünkü bunlar küçük çocuklara verebileceğiniz eğitimin bir göstergesi olabilir. Ayrıca hazırladığınız CV örneğinize sosyal medya hesaplarınızdan birini eklemenizi tavsiye ederiz. İşe alım görevlileri dikkat etmese bile, çocuklarınız ya da aileleri mutlaka kontrol edecektir. Bu nedenle sosyal medya hesaplarınızı daha paylaşımcı tutarsınız.

Anaokulu Öğretmeni CV Örneği

Bir CV örneğini hazırlamak için belirli kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir. Anaokulu öğretmeninin CV örneği temiz bir sayfa olmalı. Ne kadar renkli bir kişiliğiniz olduğunu ve çocuksu yanınızı göstermek için bir kaç renkli şekil ekleyerek bunu gösterebilirsiniz. Yazım ve imla hatalarından mutlaka kaçınmanız gerekir.

Genel olarak bir öz geçmiş hazırlarken başlıklar için 12-14 punto içerik için 10-12 punto kullanmanız tavsiye edilir. CV şablonunuzda kesinlikle gereksiz bilgi ve boşluklar olmamalıdır. Çok fazla boşlukların olduğu bir CV örneğini kimse dikkate almayacaktır. Sizlere fikir olması amacıyla eklemiş olduğunuz anaokulu öğretmeni CV örneğini kullanabilirsiniz. Word formatında hazırlanmıştır. Öz geçmişinizi hazırladıktan sonra PDF olarak kaydetmenizi tavsiye ediyoruz. Bir öğretmen CV örneği arıyorsanız linkteki makalemizi okuyabilirsiniz.

anaokulu öğretmeni cv
anaokulu öğretmeni cv örnekleri

CV örneğimizde kullandığımız grafikler için Eğitim Grafik adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazı fontu için trfont adresinde bulunan DJB Chalk It Up font tipi kullanılmıştır. Font İndir