Türkçe Cv Örnekleri

Türkçe cv örnekleri hazırlamak, diğer diller ile aynıdır ama halen bilinmesi gereken bazı şeyler vardır. Türkçe cv örneği ile bir kaç dakikada nelere dikkat etmeniz gerekir hakkında makelemizi okuyunuz.

Özgeçmiş örneklerinde belirli başlıklar vardır. İş Tecrübesi, Eğitim ve Beceriler. Bu başlıklar her dilde mevcuttur. Ancak Türkce cv örneği hazırlarken dikkat edilmesi gereken bazı başlıklar daha vardır. Bunlardan ilki Kişisel Bilgiler.

Kişisel Bilgiler

Biz cv örneklerini hazırlarken genelde bu bölümü sizlere kolaylık olması açısından ekleriz. Türkce cv örneklerinde kişisel bilgiler alanı önemlidir. Nerede doğdun, ne zaman doğdun, cinsiyetin, medeni durumun gibi bilgiler biz Türklerin olmazsa olmazıdır. Bazı ülkelerde bu bilgileri vermek suçtur. Nedeni ise ayrımcılığa neden olmasıdır. Bizde de gönül isterki böyle olsun.

Türkçe Cv Örnekleri

Hazır kişisel bilgiler bölümünü eklemişken bizden istenilen diğer bilgileride Türkce cv örneğimizdeki kişisel bilgiler alanına eklemekteyiz. Bunlar: Ehliyet, Askerlik, Uyruk, Sabıka Kaydı gibi bilgilerimizide bu alana eklemekteyiz.

Referanslar

Referanslar kısmını eklerken bazı hatalardan kaçınmamız gereklidir. Müracaat edeceğimiz iş alanı ile ilgilisiz kişileri eklemekten kaçınmalıyız. Dayımızı, amcamızı, Bürokrat yakınlarımızı değil işimiz ile ilgili kişilerin eklenmesi gerekir ya da bu başlığın altında istenilmesi halinde bilgi verilecektir şeklinde yazabiliriz.

Türkçe Cv Nasıl Hazırlanır

Türkçe özgeçmiş örneği hazırlarken genel cv hazırlama kurallarına dikkat etmekteyiz. Amacınız Türkçe cv örneğinde bir bakışta istenilen bilgilerin bulunabilmesini sağlamak olmalıdır.

Unutmayın bir cv örneği 30-40 sn kadar incelenmekte ve bu süre içinde istenilen bilgiler bulunamazsa çöp kutusuna gidecektir.

Türkçe Cv Örneği Düzeni

Eğer Akademik bir pozisyona ya da üst düzey mesleklerden birine müracaat etmiyorsanız cv örneğiniz 1 sayfa olmalıdır. Diğerleri için 2 sayfa.

Cv Örneğinize Fotoğraf Eklemeniz gereklidir.

Çok renkli olmamalı. Siyah beyaz baskı için renk uyumluluğu kontrol edilmelidir.

Başlıklar için 12 punto içerik için 10 punto idealdır.

Türkce Cv Örnekleri Yapısı

  • İletişim Bilgileri
  • Kişisel Bilgiler
  • Eğitim
  • İş Deneyimi
  • Bilgisayar Becerileri
  • Seminer ve Kurslar
  • Yabancı Diller
  • Referanslar
  • Hobiler ve İlgi Alanları

Genel olarak Türkçe cv örneklerinin yapısı bu şekilde olmakla birlikte Kendinizi tanıtan biz Hakkımda başlığı olabilir. Diğer üst düzey cv örnekleri için Akademik çalışmalara ilişkin ya da mesleki tecrübelere ilişkin başlıklarda Türkçe cv örneğinde olmaktadır.

Türkçe Cv Örnekleri Word

Türkçe cv örnekleri word formatında hazırlanmaktadır. Eğer sizden word formatında cv örneği oluşturmanız istenmemişse ve mail olarak doc ya da docx formatında göndermeniz istenmemişse türkçe cv örneği pdf şeklinde kaydedilmeli ve bu şekilde göndermeliyiz.

Neden Türkçe Cv Örneği Pdf Olmalı

Word formatında cv örnekleri hem kendi içindeki sürüm farklılıklarından dolayı hemde farklı işletim sistemlerinden dolayı istediğimiz formatta açılmamasına neden olmaktadır.

Word cv hazırlarken oluşturmuş olduğunuz cv örneği için kendinize has yazı fontu kulanmış olabilirsiniz eğer işe alım görevlisinde ya da başka bir bilgisayar aracılığıyla çıktı almaya çalışırsanız bu yazı fontu yüklü değilse kendi yazı fontunu kullanarak açacaktır.

Türkçe cv örneği word formatında gönderilirse olası düzen kaymaları yaşayabilir ya da bilgilerinizin başkaları tarafından bilerek ya da bilmeyerek değiştirilmesine neden olabilir.

Pdf cv örneği sizlere daha profesyonel bir izlenim katacaktır. Tüm bu yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı Türkçe cv örneği pdf olarak kaydedilmelidir.

Türkçe Cv Örnekleri

Aslında sitemizdeki cv örneklerinin yüzde 99’u Türkçe olarak hazırlanmakta ve ücretisiz olarak sizlere sunulmaktadır. Sitemizdeki cv örneklerine sahip olabilmeniz için yapmanız gereken tek şey cv indir butonuna basmak olacaktır. Ancak konumuz Türkçe cv örnekleri olması sebebiyle sizlere sitemizde yer alan bazı cv örneklerini paylaşalım.