ornekcv.com

Kariyer Meslekler ve Özgeçmiş Örnekleri

Resume Nedir

Resume nedir sorusunun cevabı olarak Amerika için Cv değil Özgeçmiş yani Resume tabiri kullanılır. Resume Amerika Cv tabiridir.

Resume nedir sorusunun cevabı olarak Amerika için Cv değil Özgeçmiş yani Resume tabiri kullanılır. Resume Amerika Cv tabiridir. Amerika’da bir işte çalışmak istiyorsanız sizde cv değil Resume tabirini kullanmanız gerekir. Cv ve resume farkı Amerika için cv terimi daha uzun akademik bilgileri içeren yaklaşık 10 sayfalık bir Müfredat olarak tanımlanır. Bu nedenle bizdeki cv’ nin karşılığı Amerika’da resume olarak tanımlanır. Resume ne demek türkçe olarak özgeçmiş anlamındadır. Resume examples; özgeçmiş örnekleri anlamını taşır.

Resume nasıl yazılır sorusuna cevap olarak bizdeki cv hazırlama kuralları gibi hazırlanabilir ancak Amerika cv örneği hazırlarken dikkat etmeniz gereken nokta ise ayrımcılığa sebep olacak bilgileri vermekten kaçının. Bu bilgiler Fotoğraf eklemek, Cinsiyet, Medeni Hal, Doğum yeri gibi bilgileri içerir. İkinci bir husus sizden istenilmediği takdirde Özgeçmişinize Referans eklememeniz gerekir. Eğer ingilizce cv hazırlama konusunda bilgi arıyorsanız ilgili linki inceleyebilir resume örneklerimize bakabilirsiniz.