Hastane CV Hazırlama Örnekli

Sağlıkta öncü ülke konumunda olan Türkiye’de şehir hastanelerin açılması ve özel hastanelerin sayısının artması nedeniyle sağlık alanında personel ihtiyacı artmaktadır. Bu yazımızda hastane CV hazırlama önerilerine ve hastane çalışanları ve sağlık sektöründe iş arayanlar için özgeçmiş örneklerini paylaşmış olacağız.

Ülkemizde pek çok hastane mevcut bunların en öne çıkanlarını; Medical Park, Memorial, Lokman Hekim, Acıbadem ve şehir hastaneleridir. Bu hastenelere iş başvurusu yapmak, sağlık sektöründe kariyere başlamak için Hastane CV örneğine ihtiyaç duyacaksınız. Bu süreci kolaylaştırmak ve CV hazırlama hakkında bilgi almak için okumaya devam edin.

Tıbbı Özgeçmiş Nasıl Yazılır

Hastane CV Örnekleri

Hastane CV örneği hazırlarken ya da iş başvurusu yaparken tıp alanı ile ilgili becerilerinizi vurgulamanız gerekir. Hangi becerilerinizi öne çıkaracağınızı bilmiyorsanız bu konuda iş ilanında geçen özelliklere dikkat etmeniz ve yalnızca en alakalı becerilerinizi öne çıkarmanız gerekir.

İş ilanını incelerken sizinle alakalı becerilerin listesini bir kağıda ya da not defterine kaydedin. Sağlık Çalışanlarının ihtiyaç duyabileceği beceri çeşitlerinden bazılarını sizler için aşağıda yer verdik.

Örnek Beceri Listesi

Tıbbi Sekreter (Resepsiyonist-Danışma)

 • Zaman Yönetimi Becerisi
 • Bilgisayar Becerisi
 • Veri Giriş Becerisi
 • Müşteri Hizmetleri Becerisi
 • Sağlık Kayıt Programı Becerisi

Acil Tıp Teknisyeni

 • Problem Çözme Becerisi
 • Aktif Dinleme Becerisi
 • Fiziksel Güç
 • İlk Yardım Becerisi
 • Tıbbı Ekipman Becerisi

Hemşire

 • İzleme Becerisi
 • İletişim Yetenekleri
 • Hemşirelik Becerileri
 • Dil Becerisi
 • Tıbbı Ekipman Bilgisi
 • Problem Çözme Becerisi
Buna Dikkat!

Hastane iş başvurusu yaparken CV örneğinize becerilerinizi eklemeyi unutmayın. Kimse niteliksiz eleman çalıştırmayı istemez. Olası bir iş başvuru yazılımı ile alınan başvurularda filtreleme yapıldığı için sistem sizi niteliksiz olarak değerlendireceği için insan kaynakları personeli CV örneğinizi göremeyebilir.

Tıbbı Niteliklerinizi Vurgulayın

sağlıkçı cv örneği hazırlama
sağlıkçı cv örneği hazırlama

Devlet hastanesi, özel hastane ya da şehir hastanesi için kısacası sağlık personeli için cv hazırlarken her bölümde; Eğitim bölümü, İş Deneyimi bölümü, önyazı ve beceriler bölümünde sağlık alanı ile ilgili tıbbı niteliklerinizi vurgulayın.

Özgeçmiş Bölümü

Özgeçmiş bölümü hastane CV örneği hazırlarken en çok dikkat edilen noktalardan biridir. Bu bölümü yazarken vurgulayacağınız her bilgi için örnek ve sayıları kullanmaya özen göstermelisiniz. Örneği bir tıbbı sekreter iş ilanına başvuruyorsanız her gün kaç hastayı yönlendirdiğinizi belirtmelisiniz ya da bir hemşire olarak günde kaç hasta ile ilgilendiğinizi belirtin.

İş Deneyimi Bölümü

iş deneyimi bölümünde sağlık ya da tıp alanında yapmış olduğunuz işleri ayrıntılı şekilde listeleyin. Alakasız işlere yer vermeyin. Ayrıntılı sağlıkçı CV hazırlarken yine rakamları kullanmayı tercih edin. Hastanede kaç personel olduğu, kaç hastayla ilgilendiğinizi, her gün kaç kişinin hasteneye geldiği gibi bilgilere yer verebilirsiniz. Sizden önceki durum ile çalıştığınız zamandaki durum arasında şirkete kattığınız değerleri rakamsal olarak ifade edin. Hasta memnuniyetinde %20 artış gibi

Eğitim Bölümü

Sağlık çalışanı için hastane iş başvuru formu hazırlarken belkide en kolay bölüm eğitim bölümüdür. Alanınız ile ilgili görmüş olduğunuz eğitimleri listelemek yeterli olacaktır. Eğer bir sağlık meslek lisesi mezunuysanız bunu da belirtebilirsiniz. Yeni Mezunlar için staj deneyimi iş deneyimi bölümüne eklenmelidir. Eğer sağlık sektöründe yeterli tecrübeniz olduğunu düşünüyorsanız eğitim bölümünde stajlarınıza yer verebilirsiniz.

Hastene CV Yazım Kuralları

Çok iyi bir sağlık personeli olabilirsiniz. Ancak doğru CV yazma hakkında bilginizin az olması gayet önemlidir. CV yazım kuralları konusunda sitemizde pek çok paylaşım bulabilirsiniz. Örnek olarka CV Nasıl Hazırlanır sorusuna cevap olarak bu yazımızı inceleyebilirsiniz. CV Hazırlarken Yapılan Hatalar konusunda da bu yazıyı okumanızı tavsiye ediyoruz. Bu iki yazımızı okuduktan sonra Hastane CV yazım kuralları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız.

Hastane CV Örnekleri

Hastane CV örneklerimiz Word formatında hazırlanmıştır. Tamamı ücretsiz olarak bu iş başvuru formlarına sahip olmak için tek yapmanız gereken resimlerin altında bulunan indir butonuna tıklamak. Hastaneler için cv örneğinizi hazırladıktan sonra PDF şeklinde kaydetmeniz yararınıza olacaktır. Bu örnekler daha önce sitemizde yayınlanan Hemşire CV örnekleri ve Tıbbı Sekreter Cv Örneği sayfalarından alınmıştır.