Tıbbı Sekreter CV Örneği

Tıbbi Sekreter CV Örneği, adayın tıbbi bir ortamda en uygun tıbbi yardım ve idari destek sağlama yeteneğini vurgulamalıdır. Özgeçmişiniz hastalara ve personele kaliteli destek sağlama yeteneğini vurgulamalıdır. Hasta kayıtlarını güncelleme ve tutma, telefonlara cevap verme, randevuları planlama ve yazışmaları yönetme gibi yeteneklerinizi gösterdiğinizden emin olmalısınız. Etkili bir tıbbi sekreter CV’si, hasta bakımı, detaylara dikkat, tıbbi terminoloji bilgisi ve BT araçlarına hakim olma gibi yararlı beceriler göstermelidir.

Tıbbı Sekreter Kimdir?

İngilizce Tıbbı Sekreter Medical secretary anlamını taşımaktadır. Tıbbı sekreterlerin çalışma alanı sağlık hizmetleri olduğundan, ortak çalışma genellikle gerekli, tıbbı sekreterler herhangi bir sağlık hizmetinin ayrılmaz parçasıdır.

Tıbbı Sekreter CV Hazırlama

Tıbbi sekreter olarak değerinizi yansıtan en büyük başarılarınızı ve niteliklerinizi önyazı yazarak belirtebilirsiniz. Bu kısa ama etkileyici özette en büyük başarılarınızı vurguladığınızdan emin olun. Önyazınızı yazarken deneyimlerinizden, yaptığınız görevlerden bahsetmeli ve başvurduğunuz sağlık kuruluşuna nasıl fayda sağlayacağınızı belirtebilmelisiniz.

Mesleki deneyimlerinizden bahsederken; mesleğinizle alakalı tüm tecrübelerinizden bahsedin. Eğer yeni mezun tıbbı sekreterseniz ve çok fazla mesleki deneyiminiz yoksa özel bir hastane ya da sağlık kuruluşuna müracaat edecekseniz stajlarınızdan veya sağlık sektörü ile alakalı diğer deneyimlerinizden bahsedebilirsiniz. İş deneyimlerinizden bahsederken bunları detaylandırmaya çalışın. Hastaneden, günlük hasta sayısından ve sağlık kuruluşunda size verilen görevlerden bahsedebilirsiniz.

Özgeçmişinizde bahsedeceğiniz diğer başlık ise eğitim bölümü. Eğitim bölümü başlığında Tıbbı sekreterlik bölümü ile alakalı almış olduğunuz eğitimlerden bahsedin. Tamamlamış olduğunuz ya da devam eden yüksek lisans eğitiminiz, Üniversite eğitiminiz ve eğer bir sağlık meslek yüksekokulu mezunu iseniz bunları belirtmelisiniz. Kısacası alanınızla ilgili tüm diplomalarınızı ve eğitimlerinizi bu başlık altında listeleyebilirsiniz.

İş alım görevlilerinin CV okuması için çok fazla zamanı yoktur. Bu nedenle bilgiye öncelik verin ve her zaman en önemli bilgiyi ilk sırada belirtin. Özgeçmişler insanların kartvizitidir. Başvurduğunuz pozisyon ile alakalı tüm bilgilere yer verdiğinize emin olun. Alakasız bilgilere yer vermeyin.

Tıbbı sekreter özgeçmişi için Seminerler ve Kurslar başlığı altında alanınızla ilgili görmüş olduğunuz seminerleri ve kursları listeyebilirsiniz. Bunları yazarken görmüş olduğunuz seminerin adı, seminerin tarihi ve hangi firma ya da kurum tarafından verildiğini belirtin.

Tıbbı sekreterlik CV örneğinize eklemeniz gereken diğer başlık Bilgisayar Bilgisidir. Tıbbı sekreter olarak çok iyi bilgisayar kullanabilmelisiniz. Sektör ile alakalı programların hangilerini bildiğinizi ve seviyesini belirtmekten çekinmeyin. Teknik becerilerinizin yanı sıra kişisel becerileriniz varsa bunları da eklemelisiniz.

Çok iyi bir Tıbbı Sekreter olabilirsiniz ancak CV Hazırlama konusunda iyi olmanız gerekmez. CV Hazırlarken genel bazı kurallara da dikkat etmeniz gerekmektedir. Yazı tipleri, yazı boyutları, cv düzeni gibi bilgilere dikkat ederek hazırlamanız gerekir. Hastanelere başvuru için bir Hemşire CV Örneği arıyorsanız ya da başka cv örneklerine bakmak isterseniz linkteki yazıyı inceleyebilirsiniz. Genel anlamda sağlık sektörü ile alakalı Hastane CV örneği için bu linkede bakabilirsiniz.

Yazı tipi için Arial, Times New Roman, Robota, Ubuntu gibi yazı tiplerini kullanabilirsiniz. Başlıklar için 12 punto, içerik için 10-11 punto ideal olanıdır. Sayfanızın kenar boşlukları için 1 ya da 1,5 cm olarak ayarlayabilirsiniz.

Son olarak şunu da belirtmek gerekir. Tıbbı Sekreter Özgeçmişinizi mutlaka PDF olarak kaydetmeli ve o şekilde göndermelisiniz. PDF CV oluşturma konusunda microsoft office word programı ile hazırladığımız cv örneğimizi kaydederken kayıt türü seçeneğinde PDF seçmemiz ve bu şekilde kaydetmemiz yeterli olacaktır. PDF cv örneği hazırlama size profesyonellik katacaktır. Olası düzen kayması veya yazı tipi gibi hataların önüne geçmiş olursunuz. Özgeçmişiniz başkası tarafından yanlışlıkla ya da bilerek düzenlenmesinin önüne geçebilirsiniz.